Мета - демонстрація альтернативного шляху збереження та відродження культурної спадщини України шляхом влаштування на території палацу у Тартакові на Львівщині волонтерського освітнього табору - резиденції. Об’єкт для резиденції було обрано не випадково, адже він містить у собі цілий ряд актуальних проблем щодо охорони та збереження культурної спадщини України. Це концесійний об’єкт державної власності, що зараз є у стані руїни та перебуває в інформаційній та логістичній ізоляції. Один із найскладніших, але при цьому і наймальовничіших палацових комплексів Львівщини на території із значним недооціненим туристичним потенціалом. За тиждень табору будуть проведені роботи з впорядкування палацу та території, влаштування експозиційного open-air простору з демонстрацією результатів наукових досліджень, влаштування курсу тренінгів та панельних дискусій щодо ревіталізації як альтернативного шляху порятунку культурної спадщини України із напрацюванням у командах пропозицій нового пристосування пам’ятки.

Реалізація цього проекту дасть поштовх до відродження палацу у Тартакові та створить передумови для розвитку туристичного потенціалу локації та регіону.

Ми віримо, що даний проект створить прецедент щодо альтернативного підходу у питанні збереження та відродження культурної спадщини України, активізує взаємодію між експертами та громадськими діячами від культурної спадщини, а найважливіше – створить амбасадорів концепції ревіталізації, які по завершенню проекту вернуться у свої громади з переконанням, що культурна спадщина України не лише може бути врятована, але й здатна бути ресурсом.

Дата: 27 липня - 3 серпня 2019 року.
Локація: Палац ХІХ ст.
Адреса: Львівська обл., Сокальський район, смт.Тартаків.
Ведучий резиденції: лідер гурту «Тартак» Олександр Положинський.
Розклад
Посилання на FB подію

Юрій Воронецький
Олена Бебко
Ганна Гаврилів
Оксана Лобко
Станіслав Клосовський
Єрохіна Марина
Сергій Начвінов
Антон Мухін
Партнери проекту:

Креативна фабрика «Вікторія»
Мережа ОГС для підтримки громад зі спадщиною

Реалізація проекту розпочала новий етап існування палацу, про долю якого тепер турбується значно більше ентузіастів. Проведення табору-резиденції сприяло відновленню цікавості до пам'ятки у тартаківської громади, яка активно займається організацією культурно-пізнавальних заходів. Не припиняється співпраця із фахівцями та спеціалістами різних галузей з метою розробки подальших планів та проектів на шляху ревіталізації пам'ятки. Під час табору на території палацу було розміщено виставку, частина якої містить детальну історичну довідку. Усі креслення палацу (реконструкція) зроблені та надані Віктором Штикало (Сокаль). Також протягом серпня компанія Skeiron розробила 3D-сканування палацу, відтак кожен може насолодитись віртуальною прогулянкою всередині давніх приміщень. І надалі робота триває.

Експозиція

Віртуальна прогулянка (3D Model)

Адреса: 80033, Львівська область, Сокальський район, с. Тартаків, вул.Шевченка,2а

Про Місцевість
Перша згадка про Тартаків в історичних джерелах зафіксована у 1415 році. При цім археологічні дослідження підтверджують існування у цій місцевості поселень ще на початку ХІІ ст. Предковічні ліси тоді викорчувано задля пристосування земель під сільськогосподарські потреби, а з розвитком деревообробки споруджено лісопильні – тартаки. В період XVI – XX ст. Тартаківський маєток перебував у власності десяти династій - Тшцінських гербу Равич, Чермінських, Каліновських, Потоцьких, Понінських, Лосевських, Розчисових, Росновських Лянцкоронських та Урбанських. Золотий час Тартакова – за магнатів Потоцьких, котрі своєю господарчою діяльністю та меценатством дали справжній розквіт цій місцевості. Наступна золота ера маєтків – за Лянцкоронських – засновників палацу та Урбанських, котрі володіли цими маєтностями аж до 1939 року. Палац Палац Палац побудований наприкінці ХІХ ст. магнатами Лянцкоронськими в стилі французького необароко за мотивами Casino de Paris в Монако (арх. В.Равський мол.) на місці колишнього замку Потоцьких, від якого з південного заходу збереглись залишки оборонних стін з контрфорсами. З півдня до палацу прилягає споруджений одночасно з ним одноповерховий, Г-подібний в плані службовий корпус. Внаслідок ряду шлюбів палац переходить до родини Урбанських, які і володіли ним до 1939 року. Після другої світової війни приміщення палацу використовувались для потреб сільської семирічної, а потім середньої школи. У 1996 році за загадкових обставин у палаці виникла пожежа, під час якої згоріли дахи та перекриття. Відтоді пам’ятка не експлуатувалася та стояла пусткою.

Пам’яткоохоронний статус: «Палац ХІХ ст..» (пам’ятка архітектури національного значення), «Парк XVIIIст.» (пам’ятка садово-паркового мистецтва місцевого значення).

Юридичний статус: державна власність, балансоутримувач ЛОДА.

Технічний стан: руїна.

Посилання на FB сторінку об’єкту

Закрити